Adobe Photoshop ja suomenkielinen opas tai käsikirja

Mixtum tuottaa parhaat suomenkieliset Adobe Photoshop -aiheiset oppaat ja käsikirjat. Velhon käsikirjojen sivumäärä vaihtelee aiheittain, mutta sopivaan sivumäärään on tuotettu laitettu paljon tärkeää ja mielenkiintoista tietoa. Velhon käsikirjojen kirjoittajat ovat pitkän linjan ammattilaisia, jotka tiivistävät oppaisiin kymmenien vuosien aikana hankkimansa tiedot ja taidot niin, että sinä pääset helposti ja nopeasti tutustumaan opetettavaan ohjelmistoon.

Adobe Photoshop -velhon käsikirja on tarkoitettu erityisesti ohjelman uusille käyttäjille, joilla ei ole juurikaan aikaisempaa kuvankäsittelykokemusta tai Photoshop-kokemusta, mutta kuitenkin kova kiinnostus ja tarve ohjelmaa ja kuvankäsittelyä kohtaan. Tämä Photoshop-ppas sopii hyvin myös ohjelmaan jo itsenäisesti tutustuneille henkilöille, jotka haluavat lisätietoa työkaluista ja menetelmistä sekä päivittää omat tiedot uusimpaan Photoshop-versioon.

Voit tilata käsikirjoja sekä sähköisessä muodossa (PDF) että myös värilasertulosteena ja kierrevihkona. Käsikirjoja voivat tilata yksityishenkilöt ja yritykset, mutta tarjolla on myös laajempia paketteja kouluja ja oppilaitoksia varten. Velhon käsikirjoja kehitetään koko ajan ja Mixtum ottaa vastaan palauteita, kehitysideoita ja toiveita uusia aiheita kohtaan.

Voit tutustua sekä Adobe Photoshop -velhon käsikirjaan että muihin samaan sarjaan kuuluviin velhon käsikirjoihin ja niiden ajan tasalla oleviin hintoihin tarkemmin käsikirjojen omalta erikoissivustolla: velhon.fi.

Saatavilla olevat Adobe Photoshop -velhon käsikirjat

Alapuolelta näet kaikki saatavilla olevat Adobe Photoshop -aiheiset kirjat ja oppaat.

Lue lisää

Adobe Photoshop CC 2024 velhon käsikirja

Julkaistu: 2024Sivuja: 72

Adobe Photoshop 2024 -velhon käsikirja sopii kaikille kuvankäsittelystä kiinnostuneille harrastajille ja ammattilaisille. Ota maailman suosituin kuvankäsittelyohjelma haltuun!

Lue lisää

Adobe Photoshop CC 2023 velhon käsikirja

Julkaistu: 2023Sivuja: 66

Adobe Photoshop 2023 -velhon käsikirja sopii kaikille kuvankäsittelystä kiinnostuneille harrastajille ja ammattilaisille. Ota maailman suosituin kuvankäsittelyohjelma haltuun!

Lue lisää

Adobe Photoshop CC 2020 velhon käsikirja

Julkaistu: 2020Sivuja: 61

Adobe Photoshop CC 2020 -velhon käsikirja sopii kaikille kuvankäsittelystä kiinnostuneille harrastajille ja ammattilaisille. Ota maailman suosituin kuvankäsittelyohjelma haltuun!

Lue lisää

Adobe Photoshop CC 2019 velhon käsikirja

Julkaistu: 2019Sivuja: 58

Tämä uusin Photoshop CC 2019 -versio on kaikin puolin uudistettu laitos. Siinä on aiempaan Photoshop CC 2018 -velhon käsikirjaan nähden paljon uutta sisältöä ja sivumäär…

Lue lisää

Adobe Photoshop CC 2018 velhon käsikirja

Julkaistu: 2018Sivuja: 53

Huomaathan, että saatavilla on myös uudempi Adobe Photoshop CC 2019 -velhon k…

Kovakantinen Adobe Photoshop -velhon käsikirja

Adobe Photoshopista on saatavilla kovakantinen noin 440-sivuinen velhon käsikirja, jonka kirjoittaja on Pasi Kainulainen. Tämä kirja on julkaistu jo vuonna 2011, mutta se on edelleen hyvä ja kattava opas Photoshopin toimintoihin ja ominaisuuksiin, sillä monet varsinkin perustason ominaisuudet ja työkalut ovat pysyneet samanlaisena, vaikka mukaan on tullut luonnollisesti paljon uusia ominaisuuksia ja työkaluja. Kirjaa ei voi enää tilata suoraan, mutta sitä voi lainata esimerkiksi kirjastoista. Tämän kovakantisen ja alunperin kirjaupoissa myydyn käsikirjan jälkeen on tullut luonnollisesti uusia versioita, mutta ne ovat suppeammassa muodossa ja niitä voi tilata vain joko sähköisessä muodossa (PDF) että värilasertulosteina (esim. kierrevihkona).

Julkaisuun liitetyt avainsanat

adobe käsikirja ohje opas photoshop velhon